
Промени предстоят както в обществото, така и – което е по-важно – в църквите. Ватолама публикува току-що програмата за епископалния Синод за Амазония, който ще се проведе между 6 и 27 октомври 2019 г. в Рим.
Този синод не се отнася за обръщане на туземците на Амазония към Христовото благовестие или за рзпространяване на истинската вяра. Не. Този синод се отнася за обръщане на целия християнски свят към езичество. Отнася се за разпространяване на радикални социалистически политики. Отнася се за това да се учим от джунглите на Амазония и да възприемаме пантеистични и езически философии като модел за всички църкви.
В програмата е поставен един сравнително нов предмет, който ще бъде обсъден от епископите в Рим. Този дебат ще се съсредоточава около въвеждането на свещеничество от жени. Работният документ е ясен в целите си по отношение на новата роля, която ще изпълняват жените, засега поне в амазонския регион. Рим се възползва от обстоятелствата в амазонската джунгла като средство да докара женско ръкополагане, както и редица други либерални каузи.
Нека погледнем най-важните раздели от документа, публикуван от Ватикана. Можете да прочетете целия документ в интернет. [1] Този документ е официалната програма, която ще се обсъжда през октомври 2019 г.
Във ватиканския документ се казва: трябва да уважаваме и запазваме амазонската култура
„Панамазонският регион е в изобилие мултикултурен, следователно най-големият принос е да продължим да се борим за опазване на красотата му като заздравяваме общностно-семейната структура на неговите народи. За тази цел Църквата трябва да оценява и уважава културните идентичности“ (раздел 79).
Трябва да запазим и уважаваме „вярата, която веднъж завинаги бе предадена на светиите“ (Юда 1:3).
Във ватиканския документ се казва: Трябва да се вслушаме в гласа на Амазония
„Животът в Амазония, където се преплитат, водата, територията, идентичностите и духовностите на нейните народи, приканва към диалог и научаване за нейното биологично и културно разнообразие... Сега е правилният момент да се вслушаме в гласа на Амазония“ (раздел 43).
Трябва да се вслушаме в Божия глас, както е изразен в Неговото слово (Римляни 10:17).
Ватиканският документ възхвалява пантеизма и езичеството
„Необходимо е да схванем на какво е научил Господният Дух тези народи през вековете: вяра в Бог Отец – Майката Създател; общение и хармония със земята; солидарност спрямо спътниците на човека; борба за „добър живот“; мъдростта на цивилизации, връщаща се хиляди години назад, която се притежава от възрастните и повлиява на здравето, съвместния живот, образованието, обработването на земята, живата връзка с природата и „Майката Земя““ (раздел 121).
Необходимо е да схванем истината на Божието слово. Само това ще донесе мир, радост, изцеление и изкупление (Матей 11:28, 29).
Ватиканският документ казва, че пантеизмът е модел за църквата
„В потомствената си мъдрост те са подхранвали убеждението, че цялото творение е свързано, а това заслужава нашите уважение и отговорност. Културата на Амазония, която обединява човешките същества с природата, представлява ориентир за изграждане на една нова парадигма на интегрална екология. Църквата би трябвало да приеме в мисията си грижата за нашия общ дом“ (раздел 56).
Апостолската църква в книгата Деяния е моделът за всички църкви. Имаме нужда от новозаветна църковна организация, а не от пантеистични философии. Имаме нужда всички хора да приемат принципите и културата на небето, а не покварените култури на този свят.
Във ватиканския документ се подчертава „диалог с духовете“
„Също така именно в семейството се предават културните ценности, като любов към земята, взаимност, солидарност, живеене в настоящето, усещане за семейство, простота, общностна дейност, самоорганизиране, предавана през поколенията медицина и образование... Семейството е мястото, където човекът се научава да живее в хармония: сред народи, сред поколения, с природата, в диалог с духовете“ (раздел 75).
Общуването с мъртвите би трябвало да бъде осъдено, а не поощрявано (Левит 19:31)/.
Ватиканският документ желае да смеси езичеството с християнството
„Необходим е процес на разбиране по отношение на ритуалите, символите и стиловете на празнуване на местните култури в допир с природата, която е необходимо да бъде интегрирана в литургичните и светопричастни ритуали“ (раздел 126а)
„Празниците би трябвало да бъдат тържествени, със собствените им музика и танци, като се употребяват местните езици и облекло, в общение с природата и с общността. Една литургия, която откликва на собствената им култура, така че да бъде източник и връх на техния християнски живот“ (раздел 126а).
Това сливане на култура с благовестието се случва навсякъде. Виждаме това в несвятата музика и чувственото танцуване, които се състоят в много от църквите. Ватикана казва, че е необходимо да вземем онова, което се харесва на света, и да го смесим със своето поклонение към Бога. Сега знаем какво стои зад цялото съвременно отстъпление.
Ватиканският документ нарича нашата планета „Майката Земя“
„Агресията към тази жизненоважна зона от Майката Земя и нейните жители застрашава препитанието, културата и духовността им... Настоящата ситуация призовава спешно за интегрално екологично обръщане“ (раздел 44).
Амазонският народ има правото на здраве и да „живее здравословно“, което означава хармония „с онова, което ни предлага Майката Земя“ (раздел 88).
„Вслушайте се във вика на „Майката Земя“, нападната и сериозно ранена от икономическия модел на хищническо и убийствено в екологичен план развитие“ (раздел 146d).
„Убийствени в екологичен план“ развития? Това би се счело за убиване на околната среда – „екологично убийство“. Това е новата нравственост на ватиканския нов световен ред. Мнозина ще бъдат намерени виновни в „екологично самоубийство“.
Цялото това нещо за наричането на нашата планета „Майката Земя“ е пантеистично. Местните амазонци се покланят на земята като на бог и да употреби Ватикана или за която и да е християнска църква тази терминология представлява насърчаване на поклонението към фалшифи божества.
Ватиканският документ призовава за икуменизъм
„Стремете се към обща почва чрез периодични срещи с представители на други религии, за да работите заедно за грижата за нашия общ дом и да се борите заедно за общото благо пред лицето на външни агресии“ (раздел 139).
„Любовта, живяна във всяка религия, е угодна на Бога“ (раздел 139).
За съжаление църквите се вслушват в призива от Ватикана и се събират в икуменизъм, за да поощряват и придвижват напред много от либералните каузи на папата.
Ватиканският документ утвърждава Laudato Si’
„Организиране на формални и неформални обучителни програми относно грижата за нашия общ дом за неговите пастирски лица и верни, а също и отворени за цялата общност, за да се „повиши осведомеността на хората“, за което беше отправен призив в V и VI глава от енцикликата Laudato Si’“ (раздел 56б).
„Енцикликата Laudato Si’ представя тази релационна парадигма на интегрална екология като основен израз на връзките, които правят възможно истинското човешко развитие“ (раздел 48).
„Създаване на органични пастирски маршрути въз основа на интегрална екология с цел защита на нашия общ дом, с напътствието на 5 и 6 глава от енцикликата Laudato Si’“ (раздел 104j).
„Насърчаване на нова екологична осведоменост, която да ни доведе до променяне на навиците ни на потребление, до насърчаване на употребата на възобновяеми енергийни източници, до избягване на вредни материали и въвеждане на други пътища за действие, подчертани от енцикликата Laudato Si’“ (раздел 146f).
Припомнете си, Laudato Si’ е основатата, положена от папата, за неделен закон. В своята енциклика папа Франциск призовава неделята да бъде ден за почивка и поклонение. Това, според Франциск, е необходима стъпка за спасяване на планетата. Laudato Si’ е част от програмата за октомврийската среща. Желанието им е да се опитат да обучат хората да започнат да въвеждат това в амазонския регион.
Във ватиканския документ се казва, че наближават женското ръкополагане и свещеничество от жени
„Насърчаване на попрището сред местните мъже и жени, за да се откликне на нуждата им от пасторска и светопричастна грижа“ (раздел 129а1).
„Идентифициране на вида официална служба, която може да бъде дадена на жени, като се вземе предвид централната роля, която заемат те в Амазонската Църква“
„В църковната сфера присъствието на жените в общностите не винаги се оценява. Признаване на жените се търси поради харизмата и талантите им“ (раздел 129c1).
„Предложено е също така жени да имат гарантирана възможност за ръководни постове, както и все по-широк и актуален обсег в областта на формирането: теология, катехизис, литургия и верски училища и политики“ (раздел 129c2).
„Насърчаване на достойнството и равенството на жените в обществения сектор, в частния сектор и в Цъкрвата чрез гарантиране на наличието на възможности за участие“ (раздел 146е).
„Насърчаване на ролята на жените, признаване на техните основни функции за образуването и продължаването на културите, в духовността, в общностите и в семействата. Жените трябва да поемат ръководна роля в рамките на Църквата“ (раздел 79c).
Наближава женско ръкопоагане. Те току-що изложиха всички аргументи за подкрепянето му. И дали Амазония е единствената изолирана, туземна област на планетата? Не. Щом бъде установен прецедентът за ръкополагане на жени в амазонските региони, това ще отвори вратите за още места, в които жени ще бъдат призовавани към „пастирска и светопричастна“ служба.
Какво общо има която и да е от тези либерални, езически, небиблейски каузи с благовестието на Исус Христос? Чрез каква библейска власт въвеждат те тези политики? Какво общо имат екологията, икономиката и политиката със заповедта към църквата и с нейната мисия? Съвсем нищо.
Онова, което е срамно и богохулно, е когато вземем благовестието на Исус Христос и се опитаме да го манипулираме така, че да бъде смесено с местните амазонски вярвания като това за „Майката Земя“, и се опитаме да кажем на хората, че именно това е начинът, по който можем да направим своите вярвания приемливи.
Това е изоставяне на вярата и предаване на истинското апостолско християнство. Вместо да насърчаваме истинската вяра, която би помогнала на човечеството да избегне суеверията не езичеството, те разпространяват марксистки социализъм под маската на християнство и тласкат обществото обратно към една примитивна, първична цивилизация – в хармония с Майката Природа и „духовете“.
Дори за миг не помисляйте, че тази програма е единствено за амазонските народи в Бразилия, Венецуела, Колумбия, Перу, Еквадор, Боливия, Френска Гвиана и Суринам. Целта на синода е да прогласи световна революция и пълна реориентация на църквата.
Моля се християнският свят да може да се събуди и да види какво предстои да се случи. Какво общо имат езичеството, спиритизма, поклонението към земята, неделното поклонение, икуменизмът и женското ръкополагане (феминизмът) едно с друго? Много повече, отколкото можем да си представим! Виждаме плана на Рим за предстоящото превземане. Всичко това подготвя света за царуването на антихриста.
Използвана литература:
[1] Работният документ, публикуван от Ватикана, със заглавие „Амазония: нови пътища за църквата и за интегрална екология“ [1] полага основата за разисквания. Когато епископите се срещнат във Ватикана през октомври, те ще разгледат широко разнообразие от либерални и социалистически програми: екология, енцикликата Laudato Si’ на папа Франциск (неделни закони), женското ръкополагане, икуменизма и спиритизма.
Този синод не се отнася за обръщане на туземците на Амазония към Христовото благовестие или за рзпространяване на истинската вяра. Не. Този синод се отнася за обръщане на целия християнски свят към езичество. Отнася се за разпространяване на радикални социалистически политики. Отнася се за това да се учим от джунглите на Амазония и да възприемаме пантеистични и езически философии като модел за всички църкви.
В програмата е поставен един сравнително нов предмет, който ще бъде обсъден от епископите в Рим. Този дебат ще се съсредоточава около въвеждането на свещеничество от жени. Работният документ е ясен в целите си по отношение на новата роля, която ще изпълняват жените, засега поне в амазонския регион. Рим се възползва от обстоятелствата в амазонската джунгла като средство да докара женско ръкополагане, както и редица други либерални каузи.
Нека погледнем най-важните раздели от документа, публикуван от Ватикана. Можете да прочетете целия документ в интернет. [1] Този документ е официалната програма, която ще се обсъжда през октомври 2019 г.
Във ватиканския документ се казва: трябва да уважаваме и запазваме амазонската култура
„Панамазонският регион е в изобилие мултикултурен, следователно най-големият принос е да продължим да се борим за опазване на красотата му като заздравяваме общностно-семейната структура на неговите народи. За тази цел Църквата трябва да оценява и уважава културните идентичности“ (раздел 79).
Трябва да запазим и уважаваме „вярата, която веднъж завинаги бе предадена на светиите“ (Юда 1:3).
Във ватиканския документ се казва: Трябва да се вслушаме в гласа на Амазония
„Животът в Амазония, където се преплитат, водата, територията, идентичностите и духовностите на нейните народи, приканва към диалог и научаване за нейното биологично и културно разнообразие... Сега е правилният момент да се вслушаме в гласа на Амазония“ (раздел 43).
Трябва да се вслушаме в Божия глас, както е изразен в Неговото слово (Римляни 10:17).
Ватиканският документ възхвалява пантеизма и езичеството
„Необходимо е да схванем на какво е научил Господният Дух тези народи през вековете: вяра в Бог Отец – Майката Създател; общение и хармония със земята; солидарност спрямо спътниците на човека; борба за „добър живот“; мъдростта на цивилизации, връщаща се хиляди години назад, която се притежава от възрастните и повлиява на здравето, съвместния живот, образованието, обработването на земята, живата връзка с природата и „Майката Земя““ (раздел 121).
Необходимо е да схванем истината на Божието слово. Само това ще донесе мир, радост, изцеление и изкупление (Матей 11:28, 29).
Ватиканският документ казва, че пантеизмът е модел за църквата
„В потомствената си мъдрост те са подхранвали убеждението, че цялото творение е свързано, а това заслужава нашите уважение и отговорност. Културата на Амазония, която обединява човешките същества с природата, представлява ориентир за изграждане на една нова парадигма на интегрална екология. Църквата би трябвало да приеме в мисията си грижата за нашия общ дом“ (раздел 56).
Апостолската църква в книгата Деяния е моделът за всички църкви. Имаме нужда от новозаветна църковна организация, а не от пантеистични философии. Имаме нужда всички хора да приемат принципите и културата на небето, а не покварените култури на този свят.
Във ватиканския документ се подчертава „диалог с духовете“
„Също така именно в семейството се предават културните ценности, като любов към земята, взаимност, солидарност, живеене в настоящето, усещане за семейство, простота, общностна дейност, самоорганизиране, предавана през поколенията медицина и образование... Семейството е мястото, където човекът се научава да живее в хармония: сред народи, сред поколения, с природата, в диалог с духовете“ (раздел 75).
Общуването с мъртвите би трябвало да бъде осъдено, а не поощрявано (Левит 19:31)/.
Ватиканският документ желае да смеси езичеството с християнството
„Необходим е процес на разбиране по отношение на ритуалите, символите и стиловете на празнуване на местните култури в допир с природата, която е необходимо да бъде интегрирана в литургичните и светопричастни ритуали“ (раздел 126а)
„Празниците би трябвало да бъдат тържествени, със собствените им музика и танци, като се употребяват местните езици и облекло, в общение с природата и с общността. Една литургия, която откликва на собствената им култура, така че да бъде източник и връх на техния християнски живот“ (раздел 126а).
Това сливане на култура с благовестието се случва навсякъде. Виждаме това в несвятата музика и чувственото танцуване, които се състоят в много от църквите. Ватикана казва, че е необходимо да вземем онова, което се харесва на света, и да го смесим със своето поклонение към Бога. Сега знаем какво стои зад цялото съвременно отстъпление.
Ватиканският документ нарича нашата планета „Майката Земя“
„Агресията към тази жизненоважна зона от Майката Земя и нейните жители застрашава препитанието, културата и духовността им... Настоящата ситуация призовава спешно за интегрално екологично обръщане“ (раздел 44).
Амазонският народ има правото на здраве и да „живее здравословно“, което означава хармония „с онова, което ни предлага Майката Земя“ (раздел 88).
„Вслушайте се във вика на „Майката Земя“, нападната и сериозно ранена от икономическия модел на хищническо и убийствено в екологичен план развитие“ (раздел 146d).
„Убийствени в екологичен план“ развития? Това би се счело за убиване на околната среда – „екологично убийство“. Това е новата нравственост на ватиканския нов световен ред. Мнозина ще бъдат намерени виновни в „екологично самоубийство“.
Цялото това нещо за наричането на нашата планета „Майката Земя“ е пантеистично. Местните амазонци се покланят на земята като на бог и да употреби Ватикана или за която и да е християнска църква тази терминология представлява насърчаване на поклонението към фалшифи божества.
Ватиканският документ призовава за икуменизъм
„Стремете се към обща почва чрез периодични срещи с представители на други религии, за да работите заедно за грижата за нашия общ дом и да се борите заедно за общото благо пред лицето на външни агресии“ (раздел 139).
„Любовта, живяна във всяка религия, е угодна на Бога“ (раздел 139).
За съжаление църквите се вслушват в призива от Ватикана и се събират в икуменизъм, за да поощряват и придвижват напред много от либералните каузи на папата.
Ватиканският документ утвърждава Laudato Si’
„Организиране на формални и неформални обучителни програми относно грижата за нашия общ дом за неговите пастирски лица и верни, а също и отворени за цялата общност, за да се „повиши осведомеността на хората“, за което беше отправен призив в V и VI глава от енцикликата Laudato Si’“ (раздел 56б).
„Енцикликата Laudato Si’ представя тази релационна парадигма на интегрална екология като основен израз на връзките, които правят възможно истинското човешко развитие“ (раздел 48).
„Създаване на органични пастирски маршрути въз основа на интегрална екология с цел защита на нашия общ дом, с напътствието на 5 и 6 глава от енцикликата Laudato Si’“ (раздел 104j).
„Насърчаване на нова екологична осведоменост, която да ни доведе до променяне на навиците ни на потребление, до насърчаване на употребата на възобновяеми енергийни източници, до избягване на вредни материали и въвеждане на други пътища за действие, подчертани от енцикликата Laudato Si’“ (раздел 146f).
Припомнете си, Laudato Si’ е основатата, положена от папата, за неделен закон. В своята енциклика папа Франциск призовава неделята да бъде ден за почивка и поклонение. Това, според Франциск, е необходима стъпка за спасяване на планетата. Laudato Si’ е част от програмата за октомврийската среща. Желанието им е да се опитат да обучат хората да започнат да въвеждат това в амазонския регион.
Във ватиканския документ се казва, че наближават женското ръкополагане и свещеничество от жени
„Насърчаване на попрището сред местните мъже и жени, за да се откликне на нуждата им от пасторска и светопричастна грижа“ (раздел 129а1).
„Идентифициране на вида официална служба, която може да бъде дадена на жени, като се вземе предвид централната роля, която заемат те в Амазонската Църква“
„В църковната сфера присъствието на жените в общностите не винаги се оценява. Признаване на жените се търси поради харизмата и талантите им“ (раздел 129c1).
„Предложено е също така жени да имат гарантирана възможност за ръководни постове, както и все по-широк и актуален обсег в областта на формирането: теология, катехизис, литургия и верски училища и политики“ (раздел 129c2).
„Насърчаване на достойнството и равенството на жените в обществения сектор, в частния сектор и в Цъкрвата чрез гарантиране на наличието на възможности за участие“ (раздел 146е).
„Насърчаване на ролята на жените, признаване на техните основни функции за образуването и продължаването на културите, в духовността, в общностите и в семействата. Жените трябва да поемат ръководна роля в рамките на Църквата“ (раздел 79c).
Наближава женско ръкопоагане. Те току-що изложиха всички аргументи за подкрепянето му. И дали Амазония е единствената изолирана, туземна област на планетата? Не. Щом бъде установен прецедентът за ръкополагане на жени в амазонските региони, това ще отвори вратите за още места, в които жени ще бъдат призовавани към „пастирска и светопричастна“ служба.
Какво общо има която и да е от тези либерални, езически, небиблейски каузи с благовестието на Исус Христос? Чрез каква библейска власт въвеждат те тези политики? Какво общо имат екологията, икономиката и политиката със заповедта към църквата и с нейната мисия? Съвсем нищо.
Онова, което е срамно и богохулно, е когато вземем благовестието на Исус Христос и се опитаме да го манипулираме така, че да бъде смесено с местните амазонски вярвания като това за „Майката Земя“, и се опитаме да кажем на хората, че именно това е начинът, по който можем да направим своите вярвания приемливи.
Това е изоставяне на вярата и предаване на истинското апостолско християнство. Вместо да насърчаваме истинската вяра, която би помогнала на човечеството да избегне суеверията не езичеството, те разпространяват марксистки социализъм под маската на християнство и тласкат обществото обратно към една примитивна, първична цивилизация – в хармония с Майката Природа и „духовете“.
Дори за миг не помисляйте, че тази програма е единствено за амазонските народи в Бразилия, Венецуела, Колумбия, Перу, Еквадор, Боливия, Френска Гвиана и Суринам. Целта на синода е да прогласи световна революция и пълна преориентация на църквата.
Моля се християнският свят да може да се събуди и да види какво предстои да се случи. Какво общо имат езичеството, спиритизма, поклонението към земята, неделното поклонение, икуменизмът и женското ръкополагане (феминизмът) едно с друго? Много повече, отколкото можем да си представим! Виждаме плана на Рим за предстоящото превземане. Всичко това подготвя света за царуването на антихриста.
Използвана литература:
[1] http://www.sinodoamazonico.va/content/sinodoamazonico/en/documents/pan-amazon-synod--the-working-document-for-the-synod-of-bishops.html