
На 28 май 2020 г. римокатолическата Комисия на епископските конференции на Европейската общност (COMECE) и нейните партньори публикуваха своя план за Европейския съюз. Това става на петата годишнина от енцикликата на папа Франциск относно изменението в климата, носеща заглавието Laudato Si’. „Третият европейски ден на размисъл върху Laudato Si’“ беше отбелязан вчера и тазгодишната тема беше „Как енцикликата Laudato Si’ може да насочи ролята на Европейския съюз за едно подобаващо възстановяване след кризата с COVID-19”.
1. Комисия на епископските конференции на Европейската общност (COMECE). Тази организация е асоциация на Римокатолическата църква и представлява интересите на Рим пред съставения от двадесет и седем нации Европейски съюз. [3]
2. Съвет на епископските конференции на Европа (CCEE). Тази организация също е асоциация на Римокатолическата църква и представлява интересите на Рим сред четиридесет и петте страни на европейския континент. [4]
3. „Международно сътрудничество за развитие и солидарност“ (CIDSE). Това е международно семейство на католически организации за социална справедливост, работещи за популяризиране на изменението в климата в сто и двадесет страни и територии. [5] [6]
4. Глобално католическо движение за климата (GCCM). Това е мрежа от над деветстотин католически организации [7], работещи за поощряване на енцикликата на папата относно изменението в климата. Всъщност основоположният документ на тази организация е Laudato Si’. [8]
5. Йезуитски европейски социален център (JESC). Това е Йезуитският орден в Европа, който популяризира Laudato Si’ като „виждане за бъдещето на човечеството на тази земя“. [9] Йезуитите също за главни защитници на икуменизма, Източните философии, поклонението към Майката Земя и енцикликата на папата за „зелен“ неделен закон - Laudato Si’. [10]
6. „Справедливост и мир – Европа“ (JUSPAX). Тази организация е посветена на повишаване на информираността относно католическото социално учение в европейските общности и сред европейските институции. [11]
Рим е обхванал всичко в Европа. Неговите лидери са били много дейни и заети. Laudato Si’ се популяризира пламенно докато католическите епископи на Рим апелират към европейските лидери да предприемат действие СЕГА! Те молят политици из Европа и особено в Европейския съюз да изпълнят Laudato Si’ като решението на кризата с COVID-19! Опитват се да създадат общ дом за цялото човечество въз основа на програмата на папа Франциск за изменението в климата.
Те говорят само за екологично обръщане, но мълчат за големите нравствени грехове на века: атеизъм, релативизъм, отстъпление, ерес, разврат, аборти, феминизъм, евтаназия и ЛГБТ+ движението. Защо е така? Те не желаят да изгубят престижа на света или ръкоплясканията на човеци. Биха предпочели по-скоро да оскърбят небесния Бог отколкото да изгубят издигнатото си положение в този свят.
„...защото обикнаха похвалата от човеците повече от похвалата от Бога“ (Йоан 12:43).
Всичките шест римокатолически структури, изброени по-горе, са се събрали на петата годишнина от Laudato Si’ с една цел – да изпълнят енцикликата на папа Франциск относно изменението в климата, която призовава (тихомълком) неделята да бъде законът за седмична почивка с цел да се спаси околната среда. Тези хора, обсъждащи неделен закон, водят кампания за прекратяване на т.нар. оскверняване на околната среда. Въпросът с изменението в климата е станал част от международна кампания в Европа. Рим е доволен от цялото внимание, което получава неговото неделно учение. Те полагат основата за бъдещата последна криза.
„Неделното движение проправя пътя си в тъмнината. Водачите прикриват истинския въпрос и мнозина, които се обединяват в движението, не виждат сами накъде клони тази тенденция“ („Събитията на последните дни“, стр. 125).
„Те [лидерите] ще посочват към бедствия по суша и море – към бурите, наводненията, земетресенията, разрушението чрез пожар – като наказания, посочващи Божието неодобрение понеже неделята не се пази свято. Тези бедствия ще се увеличават все повече и повече като едно бедствие ще следва скоро след друго“ („Знамения на времето“, 17 януари 1884 г., пар. 14).
Къде са пазещите заповедите хора точно в това време? Къде са онези, които ще се изправят в защита на религиозната свобода? За съжаление в края само едно малобройно малцинство ще се противопоставя на мярката за „зелен“ неделен закон. Само малцина ще се изкажат в защита на истината.
„...ако всеки страж на Сионовите стени даваше с тръбата си верен тон, светът можеше отдавна да е чул предупредителната вест. Но делото е изостанало с години. Докато хората са спели, Сатана е спечелил надмощие над нас“ („Свидетелства към църквата“, том 9, стр. 29).
Със собствените си очи виждаме световни събития, които нашите пионери, адвентисти от седмия ден, им се искаше да можеха да видят. Ставаме свидетели на изпълнения на пророчества, които всички древни пророци се надяваха да могат да доживеят да видят. Те видяха само сянка на онова, което виждаме ние днес. И все пак малкото, което видяха те, беше достатъчно, за да ги запази верни на делото им. Какво да кажем за нас? Слава на Господа, че не всички ще останат в мълчание:
„Чрез хиляди гласове по цялата земя ще бъде разнесено предупреждението“ („Великата борба“, стр. 612).
Използвана литература:
[1]https://www.vaticannews.va/es/iglesia/news/2020-05/3-jornada-europea-reflexion-laudato-si-comece.html
[2] http://www.comece.eu/join-the-3rd-european-laudato-si-reflection-day
[3] http://www.comece.eu/site/en/whoweare
[4] https://www.ccee.eu/ccee/?lang=en
[5] https://www.cidse.org/
[6] https://www.cidse.org/who-we-are/our-members/
[7] https://catholicclimatemovement.global/member-organizations/
[8] https://catholicclimatemovement.global/introduction/
[9] https://jesc.eu/five-years-of-laudato-si/
[10] http://adventmessenger.org/following-in-the-footsteps-of-the-jesuits/
[11] http://www.juspax-eu.org/en/who-we-are/