
В светлината на продължаващото разследване на Робърт Мюлер за възможно съглашение между Русия и кампанията на Тръмп, Кавано вероятно ще се изправи пред въпроси относно възгледите си за това дали президентите могат да бъдат изправени пред криминално разследване. В статия от 2009 г., съдържаща правен преглед, той заяви, че импийчмънт бил адекватна защита, „ако един президент направи нещо подло“.
„Работата на президента е достатъчно трудна такава, каквато е,“ написа Кавано. „И страната губи, когато вниманието на президента се отклонява от бремената на граждански съдебен спор или криминално разследване и вероятно съдебно следствие.“
Петдесет и три годишният има безукорни академични препоръки. Той е възпитаник на Йейлския колеж и на Йейлското училище по право и е чиракувал при съдия Антъни Кенеди, чието пенсиониране освободи мястото, за което той е номиниран. Откакто зае скамейката, Кавано стана автор на 286 различни мнения. Във въведителната си реч за Кавано, Тръмп похвали мненията му за техните „умелост, проникновеност и строго придържане към закона“ и отбеляза, че „над десет от тях са приети от Върховния съд като общонационален закон“.
[Кавано] обсъди също своята католическа вяра, като заяви, „аз съм горд член на католическата общност в окръг Колумбия,“ докато отбеляза, че свещеникът, при когото служил като олтарно момче, присъствал на съобщението. Кавано спомена също и мотото на своята йезуитска гимназия – Подготвителното училище на Джорджтаун: „Мъже за другите.“ Ако бъде потвърден, той ще бъде вторият възпитаник на Подготвителното училище на Джорджтаун във Върховния съд, като ще се присъедини към Нийл Горсъч, който завършил училището две години след него.

Коментар на Последните дни
В новата история на Съединените щати се случва това, което преди малко повече от сто години никой не би могъл дори да предположи. В управленските органи бързо нараства броят на римокатолиците и йезуитите. Назначаването на Кавано е само потвърждение на тази линия. На снимката може да се види преди известно време колко католици са били във Върховния съд. Тръмп по време на кандидат-президентската кампания заяви, че ще работи рамо до рамо с католиците и сега потвърждава своето обещание. Това не е изненадващо, като се има предвид, че самият той е учил в йезуитски университет. Сега обаче с назначаването на Кавано позицията на йезуитите става още по-сериозна, защото за разлика от "чистите" католици те са истински последовтели на Лойола и девизът им "Целта оправдава средствата" няма как да не предизвика тръпки по гърба на всеки, запознат с историята на този орган. Не е трудно да се предположи, че по време на Президентските избори разменените негативни реплики между Франциск и Тръмп са били само за пред хората, а истината за отношенията между двамата е съвсем друга. Иначе американският президент никога не би назначавал католици и йезуити на ръководни постове. Колкото повече се увеличава техният брой, толкова по-сигурно е, че няма да има сериозни преблеми по въвеждането на крайни рестриктивни мерки и приемане на папските изисквания, включително и задължителен Неделен закон. Засега това може да изглежда все още в сферата на фантастиката, но е достатъчно да се види скоростта, с която се развиват събитията, както и бързото натрупване на "червени" точки в актива на Франциск. Нека никой не си мисли, че когато начело на двата звяра стоят йезуити, Сатана няма да бърза да използва обстоятелствата да въведе така мечтания закон, чрез който да принуди света да му се поклони.
Николай Георгиев