
Законопроект за хомосексуалните бракове преодоля последното си голямо препятствие, след като беше одобрен от горната камара на британския парламент, съобщи "Асошиейтед прес".
Камарата на лордовете постигна съгласие да изпрати законопроектът в Камарата на общините, където депутатите ще направят преглед на правителствените поправки, преди той да стане закон. Очаква се това да стане без проблеми, тъй като по-рано долната камара го одобри с 390 на 148 гласа.
Законопроектът ще даде възможност на хомосексуалните двойки да сключват брак както на граждански, така и на религиозни церемонии в Англия и Уелс, въпреки че Англиканската църква, която е разделена по въпроса, не допуска бракосъчетаване на хора от един и същ пол.
В момента хомосексуалните двойки могат да създават граждански партньорства, които носят сходни с брака права и отговорности.
В началото на февруари британският парламент узакони с голямо мнозинство еднополовите бракове. Тогава премиерът Дейвид Камерън лично се обяви в подкрепа на реформата, предизвикала остра съпротива в редиците на собствената му партия.
По време на дебата, който продължи повече от шест часа, много консерватори отхвърлиха закона, като заявиха, че е неморален, не е обществен приоритет и ненужно разделя обществото. Торите можеха да гласуват по съвест, без да са обвързани с обща партийна позиция, както и направиха.
Реформата беше предизборно обещание на либералните демократи. От гледна точка на родителските права хомосексуалният брак е символичен, тъй като еднополовите двойки, които могат да съжителстват в т.нар. гражданско партньорство още от 2005 г., и сега имат право да осиновяват деца. Във Великобритания ползването на услугите на сурогатни майки е законно, стига те да не получават възнаграждение за това.
Реформата се подкрепя широко от лейбъристката опозиция и от общественото мнение и по тази причина за разлика от Франция дебатите не предизвикаха обществени протести.
Още една стъпка и Островът “ще падне зад борда”, ставайки част от обществото, подобно на предпотопния свят. Ако такива развити държави като Англия, Франция, Холандия, Бразилия, САЩ са приели тази мерзост за нормално брачно съжителство , едва ли ще има проблем в по-изостаналите страни това да стане факт. Дори само поради факта, че ако последните откажат да узаконят това “равноправие”, ще бъдат притиснати по всякакви начини: икономически, политически и т.н.
Колко още държави трябва да узаконят подобни семейства, за да стане ясно, че жененето и омъжването изобщо не говорят за нормални бракове?...
Господ няма още дълго да търпи това, което се случва и ще сложи край на всякакви извращения. Но колко ще са тези, които ще изследват внимателно думите Му, за да не се окажат неподготвени за времето на Неговото Идване?