
Днес премиерът Тереза Мей е в Брюксел с искане за отлагане на напускането. Събирането на подписи днес изглежда доста неочаквано за нея и за правителството. Според министъра на външните работи Джеръми Хънт едностранното премахване на член 50 от страна на Обединеното кралство, разрешаващ оставане в ЕС изглежда почти невъзможно.
blitz.bg, цитирайки "Лондонски новини", пише:
"Брекзитът може сериозно да увреди основите на най-голямата икономическа зона в света и Брюксел и Лондон трябва да направят всичко, което е по силите им, за да постигнат споразумение", коментира Арт де Гьос, председател на германската фондация. Другите най-засегнати от Брекзит без споразумение страни са Германия, която ще губи по 9,5 милиарда евро годишно, и Франция (7,73 милиарда евро).
Нито една страна от ЕС не е пощадена от отрицателния ефект, но Малта ще губи по 31 милиона евро, а Кипър - по 42 милиона евро на година, тъй като те ще договорят при най-добри условия излизането на Великобритания от ЕС.
Италия ще губи по 4 милиарда евро, уточнява ДПА.

Случващото се през последните месеци и колосалните загуби, които ще понесат всички европейски държави от евентуалния Брекзит, едва ли дават спокойствие на лидерите им. Това ще бъде най-голямото основание и двете страни да дадат от себе си напускането да не се случи. В момента по-странно е Великобритания да продължи да настоява за излизане, въпреки категоричното поведение на Мей, отколкото да продължи членството си в ЕС. Въпросът е как това ще се случи, защото по всичко личи, че някой си разиграва картите и... хората, подтиквайки ги да се явят причина за изпълняване плана за Новия световен ред, като принудят Великобритания да бъде част от "Зона Европа". Съвсем скоро ще се разбере дали ще има Брекзит или Брекстей (както някой хумористично е перифразирал евентуалното оставане на Лондон в Европейския съюз).