
С резолюцията „Участие на Светия престол в Световната здравна организация“, приета по време на 74-та сесия, над 70 държави подкрепиха кандидатурата като държава, която не е член, за получаване на статут на наблюдател в Световната здравна организация. Италианският външен министър Ди Майо посочи, че присъствието на Светия престол ще бъде от голямо вдъхновение за всички
Това е свидетелството за „ангажираността на семейството на нациите в справянето, чрез диалога и международната солидарност, с глобалните здравни предизвикателства, които засягат човечеството“. Такъв трябва да бъде прочитът на решението да се официализира отсега участието на Светия престол в работата на Световната здравна организация, в качеството си на държава наблюдател, която не е член. В прессъобщение, Светият престол подчерта, че това решение „отразява отношенията, които Светият престол поддържа непрекъснато с тази организация, още от 1953 г.“, тъй като от същата година Светият престол започва да участва в сесиите на Световната здравна асамблея като наблюдател ad casum, въз основа на специални покани от страна на генералния директор на СЗО. Светият престол е канен редовно и на заседанията на ръководните органи на организацията.
71 държави приеха резолюцията
Резолюцията „Участие на Светия престол в Световната здравна организация“, представена от Италия, беше приета с консенсус от Световната здравна асамблея. Беше спонсорирана от 71 държави от всички географски области по света: Албания, Алжир, Андора, Ангола, Саудитска Арабия, Аржентина, Армения, Австрия, Бахрейн, Бангладеш, Белгия, Ботсвана, Бразилия, България, Кабо Верде, Чили, Колумбия, Коста Рика, Хърватия, Кипър, Еквадор, Египет, Ел Салвадор, Обединени арабски емирства, Есватини, Филипини, Грузия, Германия, Япония, Гърция, Гватемала, Хаити, Индия, Индонезия, Ирландия, Италия, Кения, Кувейт, Латвия, Ливан, Литва, Мадагаскар, Малта, Мароко, Монако, Черна гора, Мозамбик, Намибия, Никарагуа, Оман, Пакистан, Панама, Перу, Полша, Португалия, Катар, Чехия, Доминиканска република, Република Корея, Румъния, Сан Марино, Сенегал, Сиера Леоне, Сингапур, Словакия, Словения, Южна Африка, Шри Ланка, Туркменистан, Украйна, Унгария, Вануату.
Ди Майо: Светият Престол ще бъде добавена стойност
В нота на италианското правителство се чете, че „става дума за признание за важната роля, която играе Светият престол в хуманитарната и здравната сфера, особено в развиващите се страни и наскоро в борбата срещу пандемията. „Убеден съм, че Светият престол“, заяви италианският министър на външните работи Луиджи ди Майо, „който от години предоставя помощ чрез организациите на Католическата църква на милиони нуждаещи се хора по света, ще бъде ценна добавена стойност към Световната здравна организация и ще укрепи още повече духа на солидарност на глобално ниво. Ще бъде голямо вдъхновение за всички държави-членки".
Коментар на Последните дни
Господ Исус Христос създаде Своята църква за да води хората към истината, да запознае вярващите с Божието слово и да бъде инструмент на Бога за спасението на приелите Христос. Нито веднъж Божият Син не каза, че църквата трябва да се занимава с климатични промени, са политически действия, с икономика, с Голямото нулиране и каквито и да е подобни въпроси. Днес Католическата църква прави всичко това и още доста други неща, като се е превърнала в нещо повече от държава - тя пише програми за начина на живот на света, за Нов световен ред, за справяне с банковите кризи и нарежда човечеството да спасява "Майката Земя", а себе си - чрез ваксиниране. Фактът, че почти целият свят търси Франциск за съвет и приема енцикликите му за план на действие показва, че трети стих в 13 гл. на Откровение скоро ще се изпълни:
Откровение 13:3 И видях една от главите му като че ли смъртно ранена; но смъртоносната му рана оздравя; и цялата земя учудена отиде след звяра и поклониха се на змея по причина, че даде властта си на звяра;
Раната му върви към заздравяване и една след друга религии и деноминации застават на страната Ватикана: те приемат протегнатата ръка на Рим и предложенията му за икуменизъм, борба с климатичните промени и енцикликата "Fratelli Tutti" ("Всички сме братя"), с което потвърждат, че са братя с католиците. Така заявяват, че имат един Бог и никакъв проблем да му се покланят заедно. Не случайно някои деноминации се съгласиха да имат едно кръщение и еднаква Господна вечеря (всъщност евхаристия!). Сега, с приемане Ватикана за наблюдател, практика СЗО показва, че ще слуша наредбите на папата и ще се отчита за изпълнението пред неговия представител. Сега съвсем оправдано ще се приеме изискването на Франциск целият свят да се ваксинира!
Но съответно адвентните пастори ще имат още една допирна точка с Ватикана. Не случайно мнозина от тях, включително и ГК, заявиха, че е добре хората да се ваксинират и за доказателство , че и Елън Уайт е постъпила така!
Скоро светът ще изпълни и последния детайл - ще се откаже да се противопоставя на каквото и да е:
Откровение 13:4 поклониха се и на звяра, казвайки: Кой е като тоя звяр? и кой може да воюва против него?
И тогава звярът ще покаже истинския си характер!
Николай Георгиев