
Американският президент Доналд Тръмп бе домакин за първи път в Белия дом на традиционна ислямска вечеря - ифтар - по случай края на празничния мюсюлмански месец - Рамазан. По-рано съпругата му Мелания попадна под прожекторите по време на първата си публична поява.
Междувременно първата дама Мелания Тръмп се появи на първото си мейдийно събитие от 14 май насам, когато претърпя бъбречна операция. Тя седеше редом до съпруга си на брифинг във връзка с предстоящия сезон на тропическите бури и подготовката на Федералната агенция за извънредните ситуации. По думите на Тръмп, Мелания е преодоляла малко премеждие, но вече се чувства чудесно.
По-рано президентът разкритикува в Туитър спекулациите по повод отсъствието на съпругата си.
Коментар на Последните дни
Защо президентът на Съединените щати би организирал традиционна ислямска вечеря, когато страната се счита за протестантска? И освен това, защо той не направи това през първата година от управлението си, а сега го прави? Самият президент изявява себе си като презвитерианин. В отбелязване на ислямския месец Рамадан, Тръмп показва уважение към и от вида н Исляма като религия. Това се вижда от вида на самата вечеря – не каква да е, а „ифтар“. И още нещо, на снимката можете да забележите, че вместо да носят традиционните си одежди, ислямските водачи носят черни костюми в знак на почитание. На срещата присъства дори жена, мюсюлманка, която носи фередже според традицията на религията си. Забележително е присъствието на жена на среща на толкова високопоставени лица, особено когато много от мюсюлманските страни поддържат строги ограничения в тази връзка. Тръмп утвърди християнството през първата година на президентския си мандат като запази двата си съветнически екипа – от католици и от евангелисти. Той защити техните каузи срещу абортите и в защита на живота. Сега той добавя към религиозната конгломерация и Исляма, с което приближава още повече Исляма и християнството. Чрез икуменическото движение в крайна сметка двете религии ще се прегърнат. И мотивът за това ще бъде осъждане на несъгласните. Защо ли?
Любопитно е, че Северна Корея вече изостави ядрените и ракетните си опити (линк), така че тя не се явява противник на САЩ. Преди два дена Иран обаче се закани, че ще възобнови ядрената си програма в случай, че санкциите от страна на САЩ бъдат възстановени. Според широко разпространено в протестантските среди разбиране, антихристът трябва да влезе в Ерусалим и да седне като Бог в Божия храм (очакван трети храм) и да представи себе си за Бог. Има голяма вероятност Иран да изпълни тази роля. Или поне някои насилствени екстремисти от тази страна, които да бъдат набедени за антихристи, за да се отклони погледа от Рим. Така поканата към мюсюлмански водачи от страна на Тръмп едновременно утвърждава Исляма и служи като оправдание при евентуалната поява на лице, считано за т.нар. ислямски антихрист. Наблюдаваме как Америка отново повежда движението към обединение на религиите, в подготовка за последната битка срещу Божия народ. А според Библията малцина ще се обявят на страната на истинския Бог и срещу тях ще бъде поведено преследване.
„Помнете думата, която ви казах, слугата не е по-горен от господаря си. Ако Мене гониха, и вас ще гонят; ако са опазили Моето учение, и вашето ще пазят“ (Йоан 15:20).
„А преди да стане всичко това, ще сложат ръце на вас и ще ви преследват, като ви предават на синагоги и в тъмници, и ще ви завеждат пред царе и пред управители заради Моето Име“ (Лука 21:12).
Изводът от всичко това е само един: сплотяването на религиите посочва скорошното завръщане на нашия Господ. За това говори и останалата част от Лука 21 гл., в която се казва:
„А когато започне да става това, се изправете и повдигнете главите си, защото изкуплението ви наближава“ (Лука 21:28).
Мария Георгиева