
Папа Франциск разкритикува „неетичната и нечестна” икономическа система в света, която идолизира парите, заявявайки, че тя стои зад безработицата и страданията, посещавайки италианския остров Сардиния, предаде АФП.
В Каляри, главния град на Сардиния, младежката безработица достига 51%.
„Моето семейство пострада от Световната криза от 1929 година, прекарах детството си в недоимък. Безработицата е резултат от избора на света, икномическа система централизирана върху идол, наречен пари. Трябва да върнем фокуса обратно върху хората”, заяви папа Франциск.
Поредната червена точка за папата. Папството му започна с изказването, че богатите трябва да помагат на бедните. После заяви, че не може да съди гейовете. Преди два дни в интервю каза, че Католическата църква не трябва да се отнася така осъдително към еднополовите бракове, разведените, сключилите втори брак и жените, направили аборт. Сега заема позата на световен икономист и критикува “неетичната и нечестна” икономическа система, която “идолизира” парите. Как биха приели хората поредното изказване на Франциск? Особено бедните със сигурност ще видят най-големия си защитник и независимо каква религия изповядват, най-малкото ще изпитат симпатия към папата. Чудно ли е, че по всякакъв начин с умели приказки, които не са нищо повече от чист популизъм (сякаш е политик, а не религиозен лидер), той става все по-популярен и привлекателен за света? Колко хора ще станат католици поради неговите изказвания не мога да знам, но със сигурност в негово лице мнозинството от световното население на фона на постоянните икономически кризи и бедност ще видят в негово лице спасител! Колко елементарно е след това (когато му дойде времето), да пожелаят да го следват в това, което им предлага, вместо да следват Божията воля.
Откровение13:3 ...и цялата земя учудена отиде след звяра и поклониха се на змея по причина, че даде властта си на звяра.