
12 000 полицаи ще следят за спазването й. Това разгневи много французи и политически фигури. Тържествата и сватбите също са забранени. Само за ден страната отбеляза над 30 000 заразени.
„Ако се придържаме към вечерния час в продължение на шест седмици, ако поемем колективна отговорност за намаляване на контактите помежду ни, смятаме, че ще можем да започне постепенно отваряне”, каза президентът на Франция Еманюел Макрон.
Придвижването навън след 21.00 часа ще бъде възможно само с декларация, удостоверяваща уважителна причина - работа или нужда от медицински услуги. Глобата за нарушители е 135 евро.
„Ще живеем с вируса поне до лятото на 2021 година”, заяви Макрон. Въпреки крутите мерки, вирусът е под контрол. Това увери френският президент. „Не сме изгубили контрол. Намираме се в тревожна ситуация, което означава, че не трябва нито да оставаме бездейни, нито да изпадаме в паника”, каза още Макрон.
И макар не с ваксината, която всички очакват, Франция започна масово ваксиниране на населението срещу грип. Целта на кампанията е да достигне до 75 % от най-рисковите групи и същевременно да намали натиска върху здравната система заради големия брой на случаи с коронавирус.
„Вчера, само за ден сме продали 150 ваксини. Количество, което обикновено продаваме за две седмици. Определено тази година хората са много по-отговорни към ваксинирането”, обясни фармацефтът Полин Котан.
COVID-19 циркулира активно не само във Франция, но и в цяла Европа. Старият континент регистрира 100 000 новозаразени само за ден и изпревари най-силно засегнатия регион в света - Съединените щати.
16 от страните в Европейския съюз са поставени в така наречената „червена зона” заради високия брой на болни с коронавирус. Това налага известни ограничения при пътуване. Сред високорисковите държави са Франция, Испания, Полша и Великобритания.
Пътуващите от тези държави ще бъдат подлагани на допълнителни рестрикции спрямо идващите от страни, класирани в „зелени зони” като Норвегия, Финландия и Гърция.
Европейският център за контрол и превенция на болестите декорира Италия в оранжево, което също налага редица изисквания за влизане и излизане от нейната територия. В класацията не фигурират Германия, Австрия, Швеция и Дания, които не са пожелали да дадат данни за своите държави.
„Времето ни изтича. Всеки трябва да направи необходимото, за да избегнем опустошителните здравни, социални и икономически последици от въвеждането на обща карантина”, каза еврокомисарят по здравеопазването Стела Кириакидис.
И докато Великобритания се бори с втората вълна от COVID-19, Лондон премина в зона с висок риск на разпространение на вируса. Обединеното кралство забрани продажбата на алкохол в парламента и наложи вето върху частните събирания в столицата и още 7 региона. Кметът на Лондон предупреди за тежка зима.
Германската провинция Бавария ще приема пациенти за интензивно лечение от съседна Чехия. Случаите на коронавирус в страната растат с бързи темпове, като само за октомври са се удвоили.
Чешкият лекарски съюз призова медиците заминали в чужбина, да се върнат у дома за да помагат, а баварският министър-председател - Маркус Зьодер, подчерта значимостта на битката с коронавируса и в други аспекти.
„Всяка минута, която чакаме, ни струва ужасно скъпо. Бих казал дори, че благоденствието на Европейския съюз е заложено на карта! За сега Европа изостава в битката си с пандемията!
Това, което се случва в момента, може да окаже огромна влияние на позициите на континента ни в световната икономика и политика. Затова е жизненоважно да действаме решително!”, каза Зьодер.
И докато България остава една от най-либералните в Европа по отношение на противоепидемичните мерки, въпреки растящия брой на заболели, то съседна Сърбия въведе задължително носене на маски на всички открити и закрити места извън дома.
В горната информация има някои детайли, на които си заслужава да се обърне особено внимание. Ще оставя настрана доколко има вирус и съобщенията за броя на заразените, защото всичко това е димна завеса за подготвяния Нов световен ред, но ще наблегна на някои детайли, които съм подчертал и които при внимателен прочит могат да накарат дори най-спокойните да усетят тръпки по гърба. Какво ни казват посочените изречения?
Нека най-напред се замислим върху наложения във Франция вечерен час. Как смятате, дали вирусът през нощта е по-страшен, отколкото по светло? Нали не вярвате, че ако излезете нощно време, както си ходите, "короната" ще ви издебне изотзад и правейки пирует, ще влезе в носа ви или в устата ви? През деня хората излизат за да ходят на работа, на пазар, на разходка, да се поразтъпчат или да се срещнат с близки и приятели и е редно да се предположи, че при такова движение опасността от зараза ще бъде много висока. Но на населението не се налага нещо друго, освен да си слагат маски, при това най-вече в затворени помещения. А нощно време, когато почти е безлюдно, хората ще бъдат затваряни по домовете си... за да не се заразят! Дали това е нормално? Така се постъпва при военно положение, когато има опасност да се извърши евентуално нападение срещу окупаторите или при някакви изключително сериозни обстоятелства от подобен характер. Значи заплахата от вирус е само претекст за вечерния час.
Вторият странен детайл е, че за контролиране спазването на вечерния час няма да се използват медицински специалисти или работници, а полицаи. Защо? Те трябва да ловят престъпници, а не да следят кой рискува да се зарази, нали? Следователно, полицията ще изпълнява някаква особена задача и за да не бъде разбрано какво точно се крие зад тази задача, се използва прикритието на вечерния час.
Третият детайл е, че ако бяха затворили хората по домовете през деня, щеше да има по-голям смисъл, точно поради факта, че почти всеки е извън жилището си. Но през деня дори да си стои човек у дома, може да погледне през прозореца и да види какво се върши наоколо. През нощта това е почти невъзможно, защото тъмнината намалява видимостта. А е известно, че престъпленията се вършат нощно време. Следователно, зад вечерния час явно се крие нещо, което не трябва да се види.
Четвъртият детайл е продължителността, определена за вечерния час. Какво означава задължително затваряне след 21 часа за период от шест седмици? Ден-два, седмица - това може да се приеме по някакъв начин като загриженост. Но шест седмици, при това с евентуално удължаване, не говори за грижа, а за някаква дългосрочна дейност, която не трябва да бъде видяна от масовия французин (за Белгия и Израел също вече има вечерен час и това по всичко личи, че ще бъде по целия свят)!
Какво означава това? Ако е толкова тайнствено и хората трябва с цената на всичко да бъдат затваряни нощно време по домовете, явно се прикрива нещо, което би предизвикало ужасни вълнения и протести и можем да предположим, че не става дума за подготвяна изненада за новогодишни илюминации! Не съм нито пророк, нито гадател, но мога да предположа, че всичко е свързано с т.нар. "коронавирус", само че в друг аспект, а не в смисъл на заплаха от заразяване. Явно времето, през което трябва уж да бъдат предпазени хората, ще бъде употребено за подготовката за тяхното заробване, контролиране или нещо по-лошо, например монтирането на 5G - нещо, което може да доведе до взрив на обществено недоволство!
Дали е така? Можем да видим изказването на еврокомисар Стела Кириакидис и да обърнем особено внимание на подчертаните думи:
„Времето ни изтича. Всеки трябва да направи необходимото, за да избегнем опустошителните здравни, социални и икономически последици от въвеждането на обща карантина”,
"За да избегнем... всеобщата карантина". Ако става дума да се избегне нещо, значи то е вече в обзора на възможностите. Но по-правилно е да се каже, че това е опцията, която се търси от измисления вирус. Защо мисля така? Защото преди повече от сто години Божията вестителка Елън Уайт писа:
"Пророчеството на Спасителя за наказанията, очакващи Ерусалим, има и друго изпълнение, на което онова страшно опустошение е само слаба сянка. В участта на избрания град ние можем да видим участта на един свят, отхвърлил милостта на Бога и потъпкал закона Му.
...
И днес светът не е по-готов да повярва на вестта за сегашното време, отколкото евреите бяха готови да приемат предупреждението на Спасителя за Ерусалим. Когато и да дойде Денят на Бога, за безбожните той ще бъде ненадеен. Когато животът си върви по неизменния си кръг; когато хората са погълнати от удоволствия, бизнес, търговия, правене на пари; когато религиозните водачи възвеличават прогреса и просветата на този свят, а народът се люлее във фалшива сигурност – тогава, както среднощен крадец се промъква в незащитеното жилище, така внезапно ще връхлети гибелта над безгрижните и невярващите “и никак няма да избегнат”. (Елън Уайт, Великата борба, гл. 1. "Предсказание за участта на света")
Какво се случи преди 1950 години? През 66 г. Цестий обсади Ерусалим и когато изглеждаше, че градът ще падне, пълководецът оттегли войските си. През 70 г. римската армия обсади отново този град, но обсадата беше толкова жестока, че намиращите се в него евреи почти измираха от глад. Когато Ерусалим падна, повече от един милион жители и гости на Божия град бяха избити или отведени в плен. Божията вестителка ни предупреждава, че случилото се с Ерусалим ще се повтори и можем да видим с очите си как пророчеството се изпълнява. Първата обсада под маската на карантина премина и на света беше дадено привидно спокойствие. Но сега се вижда, че всичко е било измамно и за човечеството се подготвя такъв ужас, че Божията вестителка определя случилото се с Ерусалим като "онова страшно опустошение е само слаба сянка".
Сега бих попитал: "Дали има още хора, които да твърдят, че Елън Уайт не е Божия вестителка? И ако е, ще продължаваме ли да вярваме, че до Второто пришествие има много време и можем живеем с илюзията за "мир и безопасност", за да бъдем постигнати от гибелта внезапно, или ще последваме предупреждението: "Вън от градовете!"?
Който има ухо да слуша...
Николай Георгиев