
Поставя се началото на нова глобална кампания относно петата годишнина от енцикликата на Папа Франциск за изменението в климата, Laudato Si’. Папа Франциск подновява призива за предприемане на действие относно онова, което нарича „екологична криза“, като постановява годишно честване с продължителност една седмица, наречено „Седмица на Laudato SI’ за 2020 г.“, което е насрочено за 16-24 май 2020 г.
Ватикана публикува видео послание на понтифекса, в което той приканва света да отбележи неговата енциклика относно екологията по време на петата ѝ годишнина. Във видеото папа Франциск приканва хората да участват в „Седмицата на Laudato SI’”.
Папа Франциск приканва църквата да отбележи Седмицата на Laudato Si’
Франциск: „Какъв свят искаме да оставим на онези, които ще дойдат след нас, на децата, които израстват?“
„Какво искаме? Климатична справедливост! Кога я искаме? Сега!“
Франциск: „Мотивиран от този въпрос бих желал да ви приканя да вземете участие в Седмицата на Laudato Si’.“
Седмица на Laudato Si’ от 16 до 24 май 2020 г.
Франциск: „Това е глобална кампания по случай петата годишнина от енцикликата Laudato Si’ относно грижата за нашия общ дом. Подновявам спешния си призив да откликнем на екологичната криза. Викът на Земята и викът на бедните не могат да продължават. Нека се погрижим за творението – дар от нашия Бог Създател. Нека отбележим заедно Седмицата на Laudato Si’. Бог да ви благослови и не забравяйте да се молите за мен.“]
Беше създаден и нов уебсайт, който да популяризира и подчертае това ново, продължаващо една седмица честване, „Седмица на Laudato Si’”. Забележете как новото усилие се описва като „радикална отдаденост на нашия Творец“.
„Изминали сме дълъг път към това да опазим своя общ дом, но предстоящото ни пътуване изисква радикална отдаденост на нашия Творец и един на друг. Ние се събираме за следващите стъпки в своето революционно пътуване на надеждата.“ [1]
„Революционно пътуване“ и „радикална отдаденост на нашия Творец“? В новинарско съобщение, публикувано от Ватикана, папа Франциск казва, че ние почитаме своя Творец като приемаме Laudato Si:
„Папата също така подновява спешния си призив да откликнем на екологичната криза: „Викът на земята и викът на бедните не могат да продължават,“ казва той. „Нека се погрижим за творението – дар от нашия Бог Създател. Нека отбележим заедно Седмицата на Laudato Si’“.“
Не, приятели. Ние почитаме своя Създател като освещаваме Неговия паметник на Сътворението – седмия ден, събота. Laudato Si’ е заменила Божия истински паметник на сътворението. Греховете против Бога се заменят с грехове против екологията. Изповедта и покаянието към Твореца се заменят с покаяние към „Майката Земя“. Спасяването на души се заменя със спасяване на планетата. А обръщането към Христос се заменя с обръщане към едно ново усещане за екологична осъзнатост. Ето как ще бъдат въведени неделните закони:
„Там и въздържателното дело, една от най-известните и важни нравствени реформи, често се свързва с неделното движение. Защитниците му се представят като хора, осъществили най-висшите интереси на обществото, а отказалите да се присъединят към тях биват заклеймявани като врагове на въздържанието и на реформата“ („Великата борба“, стр. 587).
„Водачите на неделното движение поддържат и се борят за реформи, от които народът наистина се нуждае, и за принципи в хармония с Библията. Но заедно с тях има и едно изискване, което противоречи на Божия закон и Неговите служители не могат да се присъединят. Нищо не може да ги оправдае за това, че премахват Божиите заповеди заради човешки предписания“ (пак там, стр. 587).
Как ще действат „водачите на неделното движение“? Ще прокарват неделен законодателен акт чрез добри „реформи“. Laudato Si’ е законодателен акт. [3] В енцикликата на папа Франциск, Laudato Si’, се съдържа клауза за неделна почивка. [4] Сега тя се популяризира като ежегодно, продължаващо една седмица честван. Това звучи ли познато?
В същата книга, „Великата борба“, на стр. 51 и 52, ще прочетете как Рим хитро въвел пазенето на неделята първо като ежегодно честване. С течение на времето неделята бавно заела мястото на седмия ден, събота, и била превърната в ежеседмично честване. Накрая тя била наложена чрез закон. Историята се повтаря. И ако това не звучи достатъчно, нашето правителство на Съединените щати (втория звяр от Откровение 13 гл.) също е партнирал с Ватикана (първия звяр от Откровение 13 гл.), за да популяризира Laudato Si’. [5]
Написаният с ръка текст е на стената. Енцикликата на папата се смесва с климатичната истерия. Клауза за неделна почивка (Laudato Si’) вече е свързана с тази нова кампания за борба за предоставянето на протекции за околната среда по време на т.нар. глобална климатична криза. Рим работи извънредно, за да оформи религиозния и политически пейзаж за целия цивилизован свят.
Докато виждат изпълнението на пророчествата, Божиите човеци трябва да бдят и да се молят (Лука 21:36) и да запълват (Лука 19:13) времето си със служба за Господаря:
„Неделното движение си проправя път в тъмнината. Водачите прикриват истинския въпрос и мнозина, които се обединяват в движението, сами не виждат накъде води скритата тенденция“ („Събития на последните дни“, стр. 125).
„Те [водачите] ще посочват бедствия по суша и море – ветрените бури, наводненията, земетресенията, опустошението чрез огън – като присъди, показващи Божието недоволство понеже неделята не се съблюдава свято. Тези бедствия ще се увеличават все повече и повече като едно бедствие ще следва непосредствено след друго“ („Знамения на времето“, 17 януари 1884 г., пар. 14).
Използвана литература:
[1] https://laudatosiweek.org/
[2]https://www.vaticannews.va/en/pope/news/2020-03/pope-francis-laudato-si-week.html
[3]http://adventmessenger.org/jesuit-theologian-predicts-that-laudato-si-will-become-law-in-10-years-or-less/
[4]http://adventmessenger.org/the-certainty-of-our-historic-seventh-day-adventist-eschatology/
[5]http://adventmessenger.org/laudato-si-is-promoted-at-us-vatican-summit-on-religious-liberty/